Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το σχέδιο κινητικότητας Erasmus+ με κωδικό αριθμό 2019-EL01-KA102-062316 και τίτλο « Η Τρισδιάστατη εκτύπωση – 3D Printing ως μέσο επαγγελματικής εξέλιξης». Το συγκεκριμένο πρόγραμμα υλοποιήθηκε από τις 23.02.2020 έως τις 09.03.2020 στην πόλη της Μαδρίτης Ισπανίας. Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Σχεδίου Ανάπτυξης είχαν εντοπιστεί ανάγκες για την απόκτηση ευρωπαϊκής εμπειρίας των μαθητών, την αύξηση της ανταγωνιστικότητας των μαθητών ως εργαζομένων ή επιχειρηματιών και ανάγκη συγχρονισμού της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας, μέσω δημιουργίας συνεργασιών με Ευρωπαϊκούς οργανισμούς. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα συμμετείχαν 15 μαθητές της Γ ‘ Τάξης των Τομέων Μηχανολογίας και Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού.