Αγαπητοί απόφοιτοι, ανάλογα με τις επιβεβαιωμένες θέσεις Μαθητείας που έχουν ζητηθεί από τους αρμόδιους φορείς ώστε να συγκροτηθούν τα τμήματα Μαθητείας, οι ειδικότητες των αποφοίτων του 1ου ΕΠΑΛ Γρεβενών που θα συμμετέχουν στο Μεταλυκειακό Έτος ? Τάξη Μαθητείας της σχολικής περιόδου 2016-17 είναι οι ακόλουθες:

α)Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών,
β)Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων,
γ)Τεχνικός Οχημάτων,
δ)Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής,
ε)Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

Επειδή η επίσημη πρόσκληση για συμμετοχή θα εκδοθεί από τους Περιφερειακούς Διευθυντές και θα διαρκέσει περίπου μία εβδομάδα εντός του τελευταίου δεκαημέρου του Φεβρουαρίου (πιθανόν στις 22/02/2017) και ως εκ τούτου, το διάστημα ίσως να μην είναι αρκετό, για να ενημερωθούν όλοι οι υποψήφιοι μαθητευόμενοι, προκειμένου να λειτουργήσουν οι τάξεις Μαθητείας, καλούνται εκ νέου οι απόφοιτοι του 1ου ΕΠΑΛ Γρεβενών των παραπάνω ειδικοτήτων που είναι κάτοχοι Δελτίου Ανεργίας του ΟΑΕΔ και δεν έχουν υπερβεί το 24ο έτος της ηλικίας, να εκδηλώσουν ενδιαφέρον για το πρόγραμμα υποβάλλοντας σχετική αίτηση στην Δ/νση του 1ου ΕΠΑΛ Γρεβενών.

Στη Δ/νση του 1ου ΕΠΑΛ θα ενημερωθούν επίσης και για όλες τις λεπτομέρειες, που αφορούν το πρόγραμμα.

Πληροφορίες στο τηλ. 24620 22936 και στο 24620 87508 όλες τις εργάσιμες μέρες και ώρες.

Ο Διευθυντής του Ε.Κ. Γρεβενών
Καραμήτσιος Γεώργιος